1,5 saatte 113 kilogram yağmur yağdı!

İstanbul'da Yağmur

İstanbul’da etkili olan yağmur birçok yerde su baskınlarına neden olurken, trafiği durma noktasına getirdi. Metrekareye düşen 113 KG yağış, Üsküdar’da yine kara ile denizi birleştirdi..

 

İstanbul’da etkili olan yağış hayatı felç etti, metrekareye 113 kilogram yağış düştü. Üsküdar’da yine kara ile deniz birleşti.

 

SAĞANAK YAĞMUR HAYATI FELÇ ETTİ

İstanbul’da, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından,öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış etkisini İstanbul’u esir almaya başladı.

 

Avcılar, Sefaköy, Bahçelievler, Çatalca, Zeytinburnu, Sarıyer, Fatih, Esenyurt, Kadıköy, Üsküdar, Tuzla, Pendik, Kartal ve Maltepe’de gök gürültülü şiddetli yağış etkisini gösterdi. Sağanak nedeniyle bazı bölgelerde trafik hayatı felç noktasına getirdi. Bazı araçlar yolda mahsur kalırken. Çatalca’da bir elektrik direğine yıldırım düştü.

 

KARA ile DENİZ BİRLEŞTİ

İstanbul’da etkili olan yağış sonrası Üsküdar’da kara ile deniz birleşti. İstanbul’da şiddetli yağmur birçok yerde sel ve taşkınlara neden oldu. Üsküdar’da, sahilde oluşan su birikintisi sonucu deniz ile karayı birleştirdi. Vatandaşlar, adeta göle dönen Üsküdar Meydanı’nda paçalarını sıvayıp suların içinde adeta mücadele etti.