Beşik kertmesi kavgası kötü bitti, 6 tutuklama, 12 adli kontrol

Bursa'da Beşik Kertmesi Kavgası

Bursa’da beşik kertmesi olan gençler evlenmek istemedi.Gençlerin istememesi üzerine  iki aile arasında çıkan meydan kavgasında gözaltına alınan 18 kişiden 6’sı çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 12’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

        

Alınan bilgilerce, aynı mahallede oturan O.O. (20) ile S.O’ya (17), aileleri aralarında anlaşarak küçük yaşta aileleri tarafından beşik kertmesi yapıldı. Aradan yıllar geçti her iki genç de evlilik çağına ulaştı. Ancak damat O.O. beşik kertmesi S.O.’yu istemeyince, kız tarafı ve erkek tarafı arasında husumet başladı.

ARACIN ÖNÜNÜ KESİP SALDIRDILAR 

Aileler arasındaki gerilimin önceleri komşularının müdahaleleri sonucu yatıştırılmıştı.20.08.2019 tarihinde kız tarafı, O.O.’nun ailesinin içinde bulunduğu otomobilin önünü keserek taş, sopa ve bıçaklar ile saldırdı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri öfkeli kalabalığı  ancak silahla havaya ateş ederek dağıtmayı başardı. Sağlık ekipleri 1’i ağır 9 yaralıyı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Polis ekipleri kavgaya karıştığını tespit ettiği 18 kişiyi gözaltına aldı. Adeta kanın gövdeyi götürdüğü kavgada etrafta bulunan vatandaşlar tarafından  görüntüler kaydedildi.Kavganın 18 sanığından 6’sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 12’si adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Olayda ağır yaralanan bir kişinin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

ETİKETLER