Eşi Eve Dönmek İstemeyince dehşet saçtı

eşi eve dönmeyince dehşet saçtı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde gerçekleşen olayda, Fatih Poyraz eşi Gülşen Poyraz arasındaki şiddetli geçimsizlikten dolayı 3 çocuğuyla birlikte babasını Enver Tekin’in evine kaçtı.Eşini almak için kayınpederinin evine giden Fatih Poyraz, Tekin aliesinden olumsuz yanıt alınca ağabeyi ve dayısıyla birlikte dehşet saçtılar, Tekinler’in evine, pompalı ve kalaşnikof tüfekle ateş açtılar. Açılan ateşle Tekin ailesinin yardım istemesi üzerine gelen mahalleliden 6 kişi öldü, 9 kişi de yaralandı.

Saat 01.30 sıralarında  Silvan’ın Gökçe Tevek Mahallesi’nde meydana gelen olay şok etkisi yarattı. Olaydan bir süre önce eşi Fatih Poyraz ile tartışan Gülşen Poyraz, 2’si erkek 3 çocuğunu yanına alıp, babası Enver Tekin’in evine gitti.Eşini arayıp eve dönmesini isteyip olumsuz yanıt alan Fatih Poyraz ağabeyi M.P. ve dayısı S.E ile, 2 pompalı ve 2 kalaşnikof tüfek alarak gece, hafif ticari araçla,Enver Tekin’in evine gitti. Kapıyı çalan Fatih Poyraz, eşini alıp eve götürmek istediğini söyledi. Tekin ailesinden olumsuz yanıt alan Poyraz, ağabeyi ve dayısı ile birlikte yanlarında getirdikleri tüfekle eve ateş açtı.

YARDIM ETMEK İSTEDİLER CANINDAN OLDULAR

Tekin ailesi ateş edilmesinin ardından, aile dostları olan Narin ailesini arayıp, yardım isterken silah seslerini duyan mahalleli de eve gitti. Bu sırada yardım için Narin ailesi de eve geldi. Olayda tüfeklerden çıkan saçmaların isabet etmesiyle Narin ailesinden Münevver, Gökhan, Halise, Aziz, Felhat, Mevlüt, Cevat, Dukhan, Ferhat ve Mehmet, mahallelilerden Edip Okraş, Süleyman Eleftoz, Teğmen Yapıcı, Münevver Bağlı ile Ferhat Tekin, yaralandı.

 

Olayın ardından Fatih Poyraz, ağabeyi ve dayısıyla birlikte hafif ticari araçla kaçarken, ihbar üzerine mahalleye çok sayıda jandarma ve sağlık görevlisi sevk edildi. Sağlık görevlilerince olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan yaralılar, ardından Silvan ve Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerine kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Aziz (20), Halise (32), Gökhan (19), Münevver Narin (63), Edip Okraş (42) ve Süleyman Eleftoz (28) kurtarılamadı. Ölen 6 kişinin, Tekin ailesi ile akraba olmadıkları, yardım çağrısı üzerine gelip saçmalara hedef oldukları öğrenildi.

DAMAT VE DAYISI ARANIYOR, AĞABEYİ GÖZALTINDA

Olay yerinde ve hastaneler geniş çaplı güvenlik  önlemi alan jandarma ekipleri ise giriş- çıkışları kapattı. Eve ateş açanlardan Fatih Poyraz’ın ağabeyi M.P., hafif ticari araçta 2 kalaşnikof ve 2 pompalı tüfekle yakalanıp, gözaltına alındı. Fatih Poyraz ve dayısı S.E.’nin yakalanması için de çalışmaların devam ettiği bildirildi.

ETİKETLER