Haftalık Film Önerisi: Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi: Haftalık Film önerisi

Öncelikle uyarı Hollywood sektöründeki filmlerinin nerdeyse hepsi mesaj içerikli yapımlardır.

Bu filmin mesajı temelde tek devlet anlayışını anlatır.Önerdiğimiz filmlerin alt metinlerini kapılmadan sinematografik taraflarını ele alacağız.

 

2001 yılında yayınlanan J.R.R. Tolkien kitaplarının beyaz perdeye uyarlanmış hali olan etkileyici Fantastik yapım haftalık film önerilerimize girmeyi başardı.

 

1998 yılında çekilmesi karar kılınan Peter Jackson yönetmenliğini üslendiği Yüzüklerin Efendisi 3’lemesi 11 dalda Oscar almayı başardı.

 

Sauron adlı kötü karakterimizin orta dünyayı fethetmek için hepsine hükmedecek tek yüzüğü yapması ile olaylar başladı.Elf ve İnsanların son ittifak adı verilen savaşta Sauron mağlup edildi yada öyle sanıldı tek yüzük hala yok edilmemişti.Yıllar sonra ortaya çıkan tek yüzüğün yok edilme mücadelesini izlediğimiz hikayede.Yüzük kardeşliğinin yüzüğü yok etme mücadelesinde yaşadıklarını izliyoruz.Bunların yanında çok akıcı öykü,güçlü yan karakterlerle ile seyir zevkiniz doruklara ulaşacak.Görsek efekler konusunda ayrı bir boyut açan 3’lemede oyunculuklarda göz dolduruyor.Ian McKellen(Gandalf)

Viggo Mortensen(Aragorn) Liv Tyler(Arwen) Orlando Bloom(Legolas) gibi birçok ünlü isimde hünürlerini sergilemiştir.