Hormon Yoga Yöntemi Nedir?

Hormon Yoga Yöntemi

Vücudumuzun temel taşlarından olan hormonlar organ düzenlenmesinden,yaşamsal faaliyetlerimize kadar bir çok etkisi olan hormonlarımız.Düzensizlik ve bozukluk gösterdiğin çok ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir.Bu yöntem ile bu sıkıntılardan kurtulmak mümkün.

HYT tekniği, Brezilya kökenli yoga terapisti olan Dinah Rodrigues tarafından 63 yaşında oluşturulmuş bir teknik olan HYT. Kadın hormonlarının üretimini aktive edebilecek bir egzersiz serisi oluşturabileceğini söyleyerek yola çıkmış ve seriyi oluşturmuştur.

HYT, hormonlarımızı doğal yöntemlerle kontrol edip, dengeleyebileceğimiz bazı yoga hareketleri, nefes çalışmaları ve meditasyon tekniklerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş bedensel ve zihinsel bir pratiktir.

Yapılan pratikler  boyunca bedenimizdeki salgı bezleri, egzersiz ve nefes ile birlikte uyarılarak hem hormon salgılanmasına, hem de bu salgılanan hormonların dengeli olmasına katkı sağlıyor.

HYT Tekniği başlangıç hareketleri dinamik nefes egzersizlerinden oluşmakta,diğer bölümü stres azaltmaya hedefleyerek 40 veya 60 dakika aralıklarında sürmektedir.

 

HORMON YOGA HERKES İÇİN

Hormon yoga terapiyi hiç yoga yapmamış birisi de, her yaşta kadın rahatlıkla öğrenebilir ve yapabilir.Bütün pratiği öğrendikten sonra bunu günlük bir rutin haline getirmek de mümkün olabiliyor ve günde bir doz hormon yoga terapi alarak hem kadın sağlığını desteklemek hem de yan etkilere gerek kalmadan hormon sistemimizi dengede tutabilmek mümkün.

BİLİMSEL BİR TEKNİK

Dinah kendi doktor olan kızı ile birlikte sürekli olarak bilimsel verilerle kayıt tutmakta.

Danışanlarına bu deneyimi aktarmadan önce kan testi yaptırıyor ve daha sonra 4 ay boyunca gelişim takibi yaparak hormon seviyelerinin nasıl yukarı doğru değişim gösterdiğini ortaya koyuyor. Dolayısı ile bu çalışma aynı zamanda bilimsel bir teknik olarak değerlendiriliyor.