İstanbul Küçükçekmece’deki İstismir Hakkında Açıklama

Süleyman Soylu istismar hakkında açıklama yaptı

İstanbul Küçükçekmece 5 yaşındaki kız çocuğuna yapılan istismara Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı açıklamada bulundu.

Küçükçekmece Başsavcılığı, başlatılan soruşturmayla ilgili de gizlilik kararı almıştı.

Küçük kızın ailesini derinden yıkan  ve yaralayan olayda idam isteyen bir çok kesim ortaya çıktı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şüphelinin yakalandığını açıklamıştı.

Küçük kızın cinayeti ile ilgili Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının açıklamaları gecikmedi; İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki yavrumuzun yaşadığı elim hadise millet olarak hepimizi derinden sarsmış, yaralamış ve üzmüştür açıklamalarında bulunan bakanlık.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, şiddet ve istismar başta olmak üzere çocuklara yapılan her türlü insanlık dışı muamele ile mücadele etmeye ve bu yönde çalışmaya devam edeceğiz.

 

Küçük Kızın Ailesine Destek

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı ayrıca ,gerekli tıbbi ve adli işlemlerin başlatıldığı vakada, çocuğumuz hakkında 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 5/1a maddesi gereği Danışmanlık Tedbir Kararı ve 5/1 d maddesi gereği Sağlık Tedbir Kararı talep edildiği duyurdu.

Bunun yanında Aile, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) Hizmetlerinden de yararlandırılacakları bildirildi.

Çocuğumuzun ifadeleri kullandıkları Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 5 yaşındaki küçük kızın  maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlayacaklarını,ilgili hukuki sürecinde bakanlık tarafından takip edileceği açıklandı.