İstanbul Seçimlerini Kaybetmek Akp’ye Avantajmı

İmamoğlu ve Yıldırım

2018-2019 İstanbul seçimlerine Chp koalisyon, Akp koalisyonunu yenmeyi başarmıştı.14 yıldır ilk kez Akp İstanbul’da seçimleri kaybetti ve büyük bir mağlubiyet aldı fakat bu mağlubiyet avantaj getirebilir.

İmamoğlu’nun sınavı çok zor seçim sürecinde çok büyük vaatlerde bulunmasa da beklentiler çok fazla ama önünde çok büyük birkaç engel bulunmakta.Öncelikle iktidarda farklı bir parti bulunmakta ve şunu unutmamak lazım siyaset çok ince bir mesele.İmamoğlu istediği gibi hareket edemeyecek beklide istediği fonu bile elde edemeyecek.2. en büyük sıkıntı ise meclis üyelerindeki çoğunluğun AKP ekibinin oluşturması buda İmamoğlu açısından ciddi bir tehdit oluşturmakta.

 

Uzun Vaade İmamoğlu beklentileri karşılayamassa  işler Akp lehine dönmeye başlayacak.

14 yıldır iktidarda olmanın beklide en büyük sıkıntısı insanların alternatifleri görememesi eğer Akp cephesi doğru siyaseti oynarsa bu dez avantajlı durumu pozitife çevirebilir.

 

İnsanlar yavaş yavaş hata yaptık Akp daha iyiydi demeye başladıklarında yerini sağlamlaştırmaları yüksek gibi gözüküyor.

Akp şunu yapmamalı denediniz gördünüz daha iyi olan biziz çok iyi anlatmalı.

 

Akp Sınavı Büyük

 

İstanbul seçimleri sonrası Akp ekibinin yapması gereken en önemli adım hatalarını düzeltmek olmalı.Üstlerine yapışan rehabet duygularından arınıp yolsuzluk başta olmak üzere sıkıntı yaratan unsurları çözmeli kendilerine karşı olan kesimin sevgisi kazanmalıdır.