Kılıçdaroğlu Denizli’de Konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu Denizli

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Denizli ziyaret etti.Program kapsamında Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı’yı makamında ziyaret etti.Daha sonra belediye önünde toplanan vatandaşlara seslendi.

 

Kılıçdaroğlu gelen vatandaşlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında ” Babadağ’a ilk gelişim. Hiç meraklanmayın, Türkiye’yi hak ettiği yere götüreceğiz. Çağdaş uygarlığa taşıyacağız Türkiye’yi. Türkiye’de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Türkiye’de hiç kimsenin inancı, yaşam tarzı, kimliği sorgulanmayacak. Tek aradığımız şey bayrağa sadakat, vatana sadakat. Bayrağını seviyorsan, vatanını seviyorsan başımızın üstünde yerin var. Yeni bir siyaset anlayışı başlatıyoruz aslında. Yeni bir siyaset anlayışı, kavgadan uzak bir siyaset anlayışı, herkesi seven bir siyaset anlayışı, her kuruşun hesabını veren bir siyaset anlayışı, yolsuzluğa kapalı bir siyaset anlayışı, alın terine değer veren bir siyaset anlayışı. Yeni siyaset anlayışımız bu.” açıklamalarında bulundu.

7 Kuruldan Asla Ayrılmayacaksınız

Belediye Başkanlarına yönelik konuşmalarına değinen Kılıçdaroğlu “ Belediye Başkanları göreve başlarken onlara 7 tane kuraldan asla ayrılmayacaksınız dedim. O kurallardan birisi de vatandaşlar arasında ayrım yapmamaktır. Yani Belediye Başkanına oy versin vermesin o ayrı bir şey, bitti artık o. Seçimde gitti oyunu kullandı, A Partisi, B Partisi, C Partisi vatandaşın oyuna saygı duyacaksın. Ama kazandığın andan itibaren vatandaşlar arasında ayrım yapmayacaksın, herkesi kucaklayacaksın. Efendim bu mahalle bana oy vermedi onları cezalandıralım. Bu eski siyaset anlayışı, ayrıştıran siyaset anlayışı, bölen siyaset anlayışı. Biz niye bunu yapalım, vatandaş oyunu kullanmış, demokrasiyse demokrasi, inanıyorsak demokrasiye vatandaşın oyuna saygı göstereceğiz. Ama vatandaş Ali Başkanı seçmişse Ali Başkan bütün vatandaşlara eşit hizmet götürecek. Sadece pozitif ayrımcılığı bir yerde yapacak, fakir mahalleler varsa, fakir aileler varsa onlara daha fazla pozitif ayrımcılık yapıp yardım götürecek oraya.” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda mutlu ayrılayan Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Efendim size dediğim gibi teşekkür ediyorum Başkanımız seçtiğiniz için, onu size emanet ediyorum, sizi de Allah’a emanet ediyorum.
Sağ olun, var olun diyorum.”açıklamalarında bulunarak programa son verildi.