Rus savaş uçakları İdlib’de bir köyü vurdu

Rus Savaş Uçakları İdlibde Köyü Vurdu

Rus savaş uçaklarının, “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi”nde bir köye düzenlediği saldırıda en az 13 sivil hayatını kaybetti, 20 sivil yaralandı.

Suriye’de Beşşar Esad rejiminin destekçisi Rusya’nın sivilleri hedef almaktan geri kalmadı, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki bir köye düzenlediği hava saldırısında 13 sivil yaşamını yitirdi, 20 sivil yaralandı.
Rejim ve destekçilerinin İdlib’in Han Şeyhun ve Eriha ilçeleri, Bıdama beldesi, Marrıthırme, Hiş, Rekaya, Gadfa, Has köyleri ile Hama’nın kuzey kırsalında Kefer Zita, Latamine ilçelerine ve Latmin köyüne kara ve hava saldırıları sürdürüldü bildirildi.

Muhaliflere ait uçak gözlem evinden alınan bilgiye göre, Rus savaş uçakları, Lazkiye’nin Kebine köyüne, İdlib’in Teri, Secne, Rekaya ve Has köylerine saldırı düzenlendi.

İdlib’e Hava Saldırısı Bilinço Çok Büyük

Suriyede’ki muhalifleri hedef alan saldırıda hamile bir kadının ölüm görüntüleri herkesi derinden etkiledi.
Gün içinde Esad rejiminin de İdlib’e saldırılarında 2 sivil yaşamını yitirmiş, 23 sivil yaralanmıştı.
Esad rejimi ve Rusya’nın bugünkü amaçları kapsamında gerçekleştirilen hava saldırılarında 15 sivil hayatını kaybetti, 43 sivil yaralandı.Yerel sivil toplum kuruluşlarından Suriye Müdahale Koordinatörlüğü, Esad rejimi ve destekçisi Rusya’nın İdlib’in güneyindeki Han Şeyhun ilçesi civarında ilerlediği Kurban Bayramı süresince de 124 bin dolayında sivilin yerinden edildiği bilgisine yer vermişti.

ETİKETLER