Taraftarlara Soruyoruz: Neden Trabzonspor’lu Olunur?

Neden Trabzonsporlu Olunur

Bizdenduy Haber Müdürü Fatih Yüksel tarafından insanların takımlarını neden desteklerini bulmak maksadıyla,Trabzon Spor Sevdalısı Gökhan Demirci ile bir araya geldi.Fenerbahçe ve taraftarlık hakkında gerçekleştirilen röportajın detayları aşağıda.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:Öncelikle sizi tanıyarak başlayalım?

 

G.Demirci:

Merhabalar ben Gökhan Demirci 22 yaşındayım Sakarya Üniversitesi 4.sınıf İnşaat Mühendisliği bölümünü okuyorum.Trabzon sevdalası bir gencim.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:Nasıl Trabzon Sporlu Oldun.

 

G.Demirci: Çocukluğumdan beri Trabzon sporluyuyum.Babadan yadigar diyebiliriz aslında bizim ailede herkes Trabzon Sporu Destekler.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:

Aslen Trabzon’lumusun şayet değil isen nende Trabzon’u desteklemeyi tercih ettin?

 

G.Demirci:

Aslen Artvin’liyim fakat öncelikli neden babamın Trabzon sporlu olmasıydı.Trabzon benim için çok farklıdır.

 

Haber Müdür F.Yüksel:

Farkları Açabilirmisin?

 

G.Demirci:Trabzon Sporu diğer İstanbul takımlarına karşı bir baş kaldırış olarak görüyorum.Bunun sadece Trabzon taraftarları değil tüm Türkiye’nin ortak bir kanısı olduğu fikrindeyim.Büyük gözüken takımlara karşı bir baş kaldırıştır Trabzonspor bu yüzden sonuna kadar arkasındayız.

 

Haber Müdür F.Yüksel:

Yurt içinde veya Yurt Dışında Sempati duyduğun veya sevdiğin takımlar bulunuyormu?

 

G.Demirci:

Barcelona takımından hoşlanıyorum gerek Trabzon ile aynı renkleri taşıması,gerekse oynadığı futbol benim ilgimi çekip hoşuma gitmekte.

Yurt içinde Antep veya Bursa diyebilirim çünkü şampiyonluğu İstanbul dışına taşıyabilmelerinden dolayı seviyorum.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:

Anladığım  kadarıyla Trabzon’u bir başkaldırı ve kalıpların dışına çıkmak olarak görüyorsun bu senin veyahut Trabzon taraftarın karakterini yansıttığına inanıyor musun?

 

G.Demirci:

Kesinlikle inanıyorum.Şöyle düşünelim bir arkadaş ortamına girdiğimde genellikle Fenerbahçe,Galatasaray gibi takımları söylerler onlar güce taparlar ama biz zorluğu ve cefasıyla Trabzon sevdalısıyız deriz.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:3 Büyük İstanbul Takımına Denk Olduğunuza İnanıyormusun?

 

G.Demirci:

Finansal olarak inanmıyorum bütçe ve nüfus olarak yaraşmamız imkansız.Ben ülkemizde Trabzon Sporun hak ettiği değeri görmediğini düşünüyorum.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:Değer Görmediği Kanısına  Nasıl Vardın.Şuanki Stadınıza devletin yaptığını bilmekteyiz seni bu düşünceye iten olgular neler?

 

G.Demirci:

Biz  bir oyuncu aldığımızda adamın başarıları ile göz doldursa bile medya konuşmamakta.3 İstanbul takımı transfer yaptıkların aylarca konulup gündemden düşmemekteler kalite olarak bizim futbolcularımızdan aşağı olsalar bile.Trabzon spora medya gereken özeni ve desteği vermemekte.

 

2010-2011 sezonu kim ne derse desin biziz.Bu süreç İstanbul Takımları açasından yaşansaydı böyle gelişeceğini asla düşünmüyorum.

 

Tekrardan belirtmek istiyorum Trabzon bir başkaldırış mücadelesidir.İstanbul takımlarının hepsine karşı bu şekilde yaklaşırız hiç birinden haz etmiyoruz.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:Tam konu üzerine değindin aslında sevmediğin takımları sorsam yurt içinde veya yurt dışında?

 

G.Demirci:

İstanbul takımlarının hiç birinin sevmem.Genel olarak tüm Trabzon sporluların söyleyeceği gibi İstanbul takımlarını sevmiyorum.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:Trabzon Sporda unutmadığın antrönör ve futbolcu kimdir?

 

G.Demirci:

Her ne kadar son zamanlarda Beşiktaş’a da gitmiş olsa Şenol güneşi söyleyebilirim.

Futbolcu olarak aslında bir seçenek sunabilirim ama tek bir isim istersen Onur Kıvrak Derim.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:Sen cevaplamadan ben sorayım istedim neden bu isimleri seçtin Trabzon’u anlatırken baş kaldırış olduğunu söylemiştin bu 2 isim Trabzon ruhunu yansıttığına mı inanıyorsun?

 

G.Demirci:

Özellikle Onur Kıvrak’a bu konuda katılıyorum Trabzon’un sahadaki kalbi ve ruhu diyebilirim.Şenol Güneş ise 70’li ve 80’li yıllarda şampiyon olduğumuz takımın kalecisi olması, 2010-2011 sezonunda şampiyonluğa taşımış olduğu sebebiyle söyleyebilirim.

 

Haber Müdürü.F.Yüksel:

2010-2011 sezonunu sürekli şampiyon olarak dillendiriyosun hatta bunu bütün Trabzon camiası bu şekilde dillendiriyo.Bu sezonun önemini ve neden şampiyonuz dediğini açıklarmısın?

 

G.Demirci:

Ortada bir hırsızlık olduğunu düşünüyorum biz adalet arıyoruz.Bir kupa bizi şampiyon yapmaz.Tek derdimiz Trabzon’umuza yapılan haksızlığın adalet ile çözülmedir.

 

Haber Müdürü F.Yüksel:

Trabzon Sporu 3 Kelime İle Anlatırmısın?

 

G.Demirci:

3 kelimeye bile gerek duymuyorum tek kelime bile yeterli olacaktır Trabzon benim için aşk’tır.

 

G.Demirci:

Son olarak çok sevdiğim güzel bir söz ile noktalamak istiyorum.Bir gün yeniden Şampiyonluğun öyküsünü yazacağız.En ötesini yaşayacağız kavuşmaların o gün Karadeniz taşacak.Toprak bordo kokacak yağmur mavi yağacak

ETİKETLER