Tüm Zamanların En İlginç 10 Ölüm Şekli

En İlginç Ölümler

1-Nefesini tutarak ölmek

1938 yılında Sandieog’lu bir kadın hırsızlık yaparken yakalandı.Kadının eğer onu bırakmazlarsa morarana kadar nefesini tutacağını söyledi.Polisler kadının laflarını kaale almayıp tutukladıklarında kadın gerçekten ölünceye kadar nefesini tuttu.

 

2-Can Kurtaran

olay 1958 yılında New Orleans’ta gerçekleşti.New Orleans’lı can kurtaranlar o yıl şehrin havuzlarında kimse boğulmadığı için bir parti düzenlediler..1 yıl boyunca görevlerini çok iyi yerine getirdiklerine inanan cankurtaranlar kimsenin hala anlamadığı şekilde bir kişi boğularak öldü.

 

3-Fosil

Şu zamana kadar korunmuş en eski fosil olmasıdır.Güney Afrika kökenli olan fosilin 135 cm boyunda olduğu tespit edildi.Ölüm sebebi ise bir mağaraya düşüp öldüğüdür.

 

4-Kola

New Hempshere eyaletinde 10 yaşındaki bir çocuk kolasını açmaya çalışırken gaz basıncıyla fırlayan çivi boğazına sapladı ve çocuk olayda hayatını kaybetti.

 

5-Eşarp

olay “Modern dansın annesi” sayılan Isadora Duncan eşarp takmayı çok sevmesi ile bilinen Duncun.Araba ile seyir halinde giderken taktığı eşarbın güçlü bir şekilde boğazını sıkması sonucu boğulmaya başladı.Eşarbını viyolonselcisi ve kuaförü çıkartmaya çalışsalar da başarılı olamadılar. Araba durduktan sonra hemen ilk yardım yapılmasına rağmen bayan Duncan’ı kurtarılamadı.

 

6-Çöp Ev

Homer ve Langley Collyer kardeşler obsesyon derecesinde çöp biriktirme hastalarıydılar.İki kardeş gazete ve bir sürü şeyi evlerinde biriktiriyorlardı. Evin koridorları, odaları, her yeri bunlarla doluydu.. 1947’de evlerinde ölü bulundular. Evlerinden 100 ton çöp çıktı. Kardeşler evde birbirlerinden 15 metre uzaklıkta bulunmuşlardı. Beslenebilmek için gazetelerin arasında tünel yapıp öyle hareket ediyorlardı..

 

7-Portakal Kabuğu

Bobby Leach Niagara şelalelerinden bir fıçı içinde atlayan dünyadaki ikinci kişi. Bu atlayıştan başka ölüme meydan okuyan başka girişimleri de bulunuyor. Bu kadar cesur birisinin ölümü ise oldukça ironik.Kaderin cilvesi diye ileceğimiz bu olay Leach, bir gün bir Yeni Zelanda sokağında yürürken bir portakal kabuğuna basınca kayarak düştü ve bacağını kırdı. Öylesine kötü bir kırıktı ki bacağın kesilmesi gerekiyordu. Cesur adam bir süre sonra kırıkta oluşan hastalıklar yüzünden öldü.

8-Rusya’daki gizemli ölüm

2 Şubat 1959’da Rusya’nın Ural Dağları’nda yaşanan olay, ülkenin en ünlü çözülememiş gizemi oldu. 28 Ocak’ ta Ural Politeknik Enstitüsü’nden on öğrenci kış yürüyüşü ve kısa süreli kamp için yola çıktı.

Bir öğrenci kendini kötü hissedince dağda uygun bir bölgede kendini toparlayabilmek için kaldı. Diğer dokuzu ise ormanda bulundu.

Terk ettikleri çadırları içeriden yırtılmış bir şekilde bulundu. İlk iki ceset ormanın içinde yalınayak ve sadece iç çamaşırları ile, sonraki üç ceset ise benzer bir durumda yakın bir yerde bulundu. Bundan iki ay sonra ise, son kurbanlar 75 metre uzaklıkta kar altında gömülü bulundu. Dört öğrencide büyük iç yaralanmalar, kırık kaburgalar ve ezilmiş kafatasları vardı. Birinin dili yoktu.

Olay yerini inceleyen müfettişler saldırıya benzer herhangi bir bulgu bulamadı. Son dört kurbanın da başkalarına ait olduğu düşünülen ve radyasyon içeren kıyafet giydikleri belirtildi. Çığ, uzaylılar ve askeri test ölüm olaylarıyla ilgili olarak ortaya atılan teorilerden birkaçı.

9-Ölümle Alay Edip Hipotermiden Ölmek

1998’de bir Fransız oldukça karmaşık bir intihar girişiminde bulundu. Bir deniz kıyısında yüksek bir yamacın tepesine çıkıp boynuna bir ip bağladı, ipi de büyük bir kayaya bağladı. Sonra zehir içti ve kendini ateşe verdi. Uçurumdan atlarken de tabancayla kafasına ateş etti!

Bütün bu intihar girişimlerine rağmen Fransız yaşıyordu,çünkü kurşun onu ıskalayıp ipi kesti, böylece adam suya düştüğünde asılı kalmadı. Soğuk su yanan elbiselerini söndürmekle kalmadı aynı zamanda onu şoka sokarak yuttuğu zehri kusmasını sağladı. Sudan bir balıkçı tarafından çıkarılıp hastaneye götürülen adam orada hipotermi (vücut ısısının aşırı düşmesi)den dolayı öldü.

10-Gösteri güreşçisinin ölümü

Amerikan Güreşi olarak adlandırılan gösteri şovunda çok çeşitli ve etkileyici şovlar sergilenmekte.Bu olayımızda işler pekte öyle gitmiyor ama İngiliz ‘king Kong’ lakaplı güreşçi Kirk 1987 de final maçında ‘Belly-Splash’ yaparken yani zıplayıp rakibinin üstüne düşme hareketini denerken kalp krizi geçirdi. Maçtan önce Kirk arkadaşına bir gün öleceğini ve bu ölümün ringde olmasını umut ettiğini söylemişti.

ETİKETLER