Yerli E-Posta Hizmeti Yaani Mail

Yerli E-Posta Servisi Yaani
Turkcell düzenlemiş olduğu basın toplantısı kapsamında yerli e-posta servisi YaaniMail için merak edilen soruların tüm açıklamalarını gerçekleştirdi.
Kurumsal ve bireysel kullanıcıların hizmetine sunulan Turkcell YaaniMail hakkında detaylar aşağıdaki haberimizde
Yerli ve milli e-posta servisi YaaniMail kullanıma sunuldu

Hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılar için kolların sıvandığı yerli e-posta servisi YaaniMail, Turkcell’in Ar-Ge departmanındaki mühendislerin imzasını taşıdığı platform  @yaani.com uzantısıyla hizmet sunulacak.

Küresel rakipler için yerli bir alternatif olarak karşımıza çıkacak olan YaaniMail‘de kullanıcıların bilgisi doğrudan Turkcell’in veri merkezlerinde toplanacak.

Turkcell YaaniMail hedefi oldukça yüksek  belirlemiş durumda. Bir yıl içinde 2 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşılması planlanılmakta. Diğer bir özelliği ise yerli e-posta servisi hem e-posta hem de takvim özelliklerini bir arada bulunacak.

Hizmete yeni girmesi sayesinde ad-soyad ile e-posta adresi alınabilen platformun mobil uygulaması, Turkcell abonelerinin internet paketinden harcamadan kullanılabilecek. Kurumsal kullanıcılarına Türk Lirası ile lisans almanın yanı sıra kendi alan adları ile hizmet imkanı sağlayan YaaniMail’de 7 gün 24 saat Türkçe destek hizmeti sunmakta.

Konuyla ilgili toplantıda Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ da önemli açıklamalarda bulundu. Yerli dijital servislere devam ettiklerinin altını çizen Tansuğ, Türk halkının bu uygulamalara sahip çıkmasının önemine de değindi.

Tansuğ açıklamasında:“Türkiye’den global ölçekte teknoloji markaları çıkmasını istiyorsak bu uygulamaları kullanmamız da kritik önem taşıyor” dedi.

Teknolojide dışa bağımlılığı azaltacak bir hamle olarak dikkat çeken YaaniMail,Türkiye’ye vergi geliri ve istihdam sağladığı gibi, kullanıcı verilerinin yurtiçinde kalmasına da büyük katkı sağlaması planlanıyor.

ETİKETLER